Ринок нерухомості в Україні досить активний. У нас будують скрізь і всюди, особливо в столиці. Ціни за квадратний метр також не пасуть задніх, як на первинному ринку, так і на вторинному. Водночас, кількість проблемних об’єктів, а разом з ними й ошуканих покупців, теж не зменшується. Хоча часи “ДАБІ” та “Еліта-центру” пройшли, але ринок нерухомості досі залишається сприятливим для різних афер та інших підводних каменів. Купуючи нерухомість, слід бути досить обачним і не жаліти свій час і кошти за для перевірки об’єктів та осіб, які за цим стоять (продавець, нотаріус, ріелтор, попередні власники майна і т.д.), оскільки відомо, що скупий платить двічі. Серед найрозповсюдженіших проблем при купівлі нерухомості слід виділити наступні: - у забудовника відсутні усі необхідні документи для будівництва (дане стосується первинного ринку нерухомості); - об’єкт нерухомості перебуває в іпотеці, що в більшості випадків не дає права на її продаж третім особам; - на об’єкт нерухомості накладено арешт, або ведуться судові спори; - в житлі є прописані неповнолітні особи або інваліди; - при придбанні об’єкту укладається договір завдатку, за умовами якого завдаток не повертається у разі, якщо угода не відбувається з різних причин; - приховано, що договір, згідно якого об’єкт буде відчужено (купівлі-продажу, дарування і т.д.), порушить права третіх осіб; - інше. Вказане є лише невеликою частиною всіх можливих схем та афер, які в майбутньому можуть створити доволі серйозні проблеми для покупців нерухомості. А тому, вчасно звернутися до кваліфікованого юриста й отримати консультацію щодо конкретного об’єкту – це “must have” в реаліях нашого часу для бажаючих придбати житло або іншу нерухомість, в чому адвокатська група Sova Justice завжди готова допомогти.
11.02.2022
Умисна бездіяльність податкового органу для донарахування ЄСВ
На сьогодні досить розповсюдженою є проблема “сплячих ФОПів”, які колись працювали, а потім, в силу різних обставин, не здійснювали господарську діяльність і вважали себе більше “не підприємцями”. Однак, з 2017 року відбулися певні зміни в законодавстві і незважаючи на наявність чи відсутність господарської діяльності, будь-який ФОП, який був належним чином зареєстрований, але не вніс відомості до реєстру про припинення своєї діяльності, має сплачувати Єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Тут, як це зазвичай буває, податкова виступила як орган, який лише створює додаткові проблеми платникам податків. Користуючись принципом “Незнання закону не звільняє від відповідальності”, податкова розпочала обчислення розмірів боргів “сплячих ФОПів” по сплаті єдиного соціального внеску. Але здійснила це не за встановленими правилами, що мало б бути зроблено в кінці календарного місяця (кварталу) щодо кожного боржника, а витримавши паузу, обчислення відразу робились за два-три роки. Тобто у 2017-му році досить мізерна кількість “сплячих ФОПів” отримали податкові вимоги щодо недоїмок зі сплати ЄСВ, натомість з 2019-го року такі ФОПи почали масово отримувати подібні вимоги від податкової, суми в яких уже сягали десятків тисяч гривень. Звісно, частина боржників сплатила недоїмку, за рахунок чого і була досягнута певна мета податкової – наповнення бюджету. Однак, з’явилась чимала кількість бажаючих оскаржити подібні дії податкової, що призвело до масових позовів до контролюючого органу, що породило відповідну судову практику, а в послідуючому і певні зміни до окремих нормативно-правових актів, на кшталт права на списання недоїмки і т.д. Але кожна справа щодо окремо взятої особи є індивідуальною і немає загального алгоритму, який би всім підходив для вирішення проблеми донарахування недоїмки з ЄСВ.
Адвокатська група Sova Justice завжди готова допомогти вирішити подібні питання (і не лише подібні).
Виконавчий напис нотаріуса - це розпорядження нотаріуса щодо стягнення грошових сум або витребування від боржника майна, здійснене на документах, що встановлюють заборгованість. Отримання такого напису є досить розповсюдженим способом в Україні для стягнення кредиторами коштів з боржників без наявності судового рішення, що в більшості випадків є абсолютно незаконним. Кредитори часто зловживають своїм правом на отримання виконавчого напису, не маючи належних на те підстав, а отримавши його, звертаються до органів виконавчої служби і в боржника з’являється чимало проблем, з яких: відкриття виконавчого провадження стосовно нього та його потрапляння до реєстру боржників, що тягне за собою несприятливі наслідки у вигляді певних обмежень; накладення арештів на рахунки та майно боржника і т.д. Однак, норми чинного законодавства та судова практика, яка склалася в Україні, сприяють, в більшості випадків, позитивному вирішенню даної проблеми, наприклад: - абсолютно незаконним є вчинення подібних написів за кредитними договорами, які не були посвідчені нотаріально; - сам по собі факт подачі кредитором відповідних документів нотаріусу для отримання напису не свідчить про відсутність спору з приводу заборгованості, а як відомо, виконавчий напис може бути здійснено виключно щодо безспірної заборгованості; - і т.д. Тому, отримавши “привіт” від виконавчої служби у вигляді виконавчого провадження, відкритого за виконавчим написом нотаріуса, знайте, що насправді є досить пристойні шанси відстояти свої права та інтереси. Єдине чим потрібно запастися – це надійним адвокатом та терпінням на час розгляду справи в суді.
Адвокатська група Sova Justice завжди готова допомогти вирішити подібні питання (і не лише подібні).
28.01.2022
Експрес-ліквідація юридичної особи. Що це?
Припинення діяльності юридичної особи (ТОВ, ПП, і т.д.) – це досить довготривалий та непростий процес, який доволі часто стає незручним для власників бізнесу. Проте, в реаліях нашого часу, люди не завжди готові довго чекати, саме для таких юристами і була розроблена цілком законна методика, згідно якої власник юридичної особи може позбутися свого бізнесу досить швидко. Така операція здійснюється шляхом зміни учасників, керівництва юридичної особи, що обов'язково супроводжується продажем корпоративних прав новому власнику, а відтак дозволяє попередньому власнику “забути” про своє підприємство. Займає така процедура по часу декілька днів і є досить прийнятною альтернативою для багатьох підприємців. Саме це і отримало назву “Експрес-ліквідація”, яка досить розповсюджена в Україні.
Адвокатська група Sova Justice завжди готова допомогти вирішити подібні питання (і не лише подібні).
Обов’язок розкриття структури власності юридичної особи
Чинним законодавством (Закон №361-IX від 06.12.2019р.) передбачено обов’язок юридичної особи розкрити та документально підтвердити наявність чи відсутність у неї кінцевих бенефіціарних власників. Дане розкриття спрямоване на відкриту демонстрацію того, хто саме стоїть за тим чи іншим підприємством, іншою юридичною особою. Ціллю Закону є спонукати людей провадити бізнес в Україні відкрито та прозоро, а також це чергова сходинка у детінізації економіки, офшорів і осіб, які стоять за цим. Інформацію про структуру власності слід подати до 10 липня 2022 року, у цей період адміністративний збір не справлятиметься. В послідуючому підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника мають подаватись щорічно, протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації юридичної особи. За ухилення від даного обов’язку передбачена відповідальність , а саме: накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17000,00 грн. до 51000,00 грн., що передбачено статтею 166-11 КУпАП.
Адвокатська група Sova Justice завжди готова допомогти вирішити подібні питання (і не лише подібні).
13.01.2022
Sova Justice. Що це?
“Sova Justice” – це адвокатська група, діяльність якої спрямована на надання правової допомоги фізичним та юридичним особам в різних сферах суспільного життя. Ринок з надання правової допомоги в Україні є активним і кількість бажаючих зайняти у ньому свою нішу досить велика. Навідміну від багатьох “колег”, які завжди обіцяють клієнтам 100%-ий результат, гарантії та якість виконаної роботи і беруться за будь-які задачі, адвокатська група "Sova Justice" вузько орієнтована переліком надання послуг та не займається “всіма юридичними питаннями”. Згідно Правил адвокатської етики будь-які обіцянки адвоката щодо позитивного результату на користь клієнта є недопустимими, тому в багатьох випадках - це просто рекламний хід (адже не забувайте, що ваш опонент теж може користуватися правовою допомогою і йому, цілком можливо, також надали гарантії та обіцянки позитивного результату, а тому, хтось із вас є стовідсотково обманутий). Звернувшись в "Sova Justice" ви можете розраховувати на відкритість та об’єктивність, де ніхто не буде давати пустих обіцянок та невиправданих гарантій, а клієнт завжди проінформований про ризики та перспективи справи.
04.01.2022
зАЛИШТЕ СВОЇ КОНТАКТИ, МИ ЗВ'ЯЖЕМОСЯ З ВАМИ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ
Натискаючи кнопку "Записатись" Ви даєте згоду на обробку персональний даних та погоджуєтесь з нашою Політикою конфіденційності